Коваленко Олег Миколайович

Дата народження: 16.08.1984
Дата загибелі: 29.08.2014
Звання: Солдат
Підрозділ: 40-й батальйон територіальної оборони "Кривбас"
Місце проживання: Лозуватка, Дніпропетровська область, Україна
Місце загибелі: Іловайськ, Донецька область, Україна
Сім'я: Батьки

17 травня 2014 року був мобілізований у в/ч 2603, яка знаходилась на Макулані м. Кривий Ріг. Разом з іншими мобілізованими увійшов до складу 40-го БТрО. У червні місяці опинився на кордоні Луганської області, де хлопці і мали своє перше бойове хрещення. Потім була Саур-могила, Старобешево, Новокатеринівка, Іловайськ.

В серпні 2014 Олег стояв на блокпосту 40-04 в 3-5 км від Іловайська . З ним були разом були Воронин М., Павленко М., Федорченко С., Найда К. Евтушек Т,Бондаренко, Потапенко О., Бородин, Мельник. Деякі з них в останнє бачили Олега 24 серпня, коли пішли виводити полонених десантників. Олег тоді віддав своєму другові Сергію Федорченко (загинув під Дебальцево) свій кулемет, а він оставив йому автомат та рожок з патронами. На жаль хлопці вже не змогли їх врятувати. З мамою та братом Олег спілкувався в останнє о 5-30 ранку 29 серпня, коли була надана команда виходити на "зелений коридор", з якого він вже не повернувся. Братові він сказав, що в полон ні за що, "остання куля моя, стояти як хлопці на колінах не буду"... В цьому й був справжній Олег.

Загинув у так званому "зеленому коридорі". Останній раз хлопці, які виходили з ним бачили його в спину, як він біг за БТРом під обстрілами. Біля нього його й знайшли. Його тіло було привезено в м. Дніпропетровськ 02.09.2014р. разом з 33-ма тілами інших. Тіло опізнали рідні, друзі та побратим.

Похований на кладовищі в с. Лозоватка.

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захис ті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Медаль "За жертовність і любов до України" .

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: