Харченко Євген Борисович

Дата народження: 01.02.1987
Дата загибелі: 29.08.2014
Звання: Солдат
Позивний: "Ред"
Підрозділ: Спецпідрозділ "Беркут" УМВС України в Івано-Франківській області
Місце проживання: Київ, місто Київ, Україна
Місце загибелі: Іловайськ, Донецька область, Україна
Сім'я: Батьки, брат

Євген народився та виріс у Київі. Закінчив юридичний факультет Київського Університету Внутрішніх Справ України. Любив раритетні машини і мав свій особистий "Москвич", який хотів відреставрувати, на що відкладав гроші, працюючи на роботі, яка подобалась і приносила прибуток.

Під час Євромайдану не лишився осторонь, а брав активну участь у революції. Після звістки про оточення Криму вирішив встати на захист українського кордону. Своє рішення від близьких Євген не приховував, і яким би воно не було важким для батьків, вони його прийняли та підтримали. Особисті кошти, які відкладались на реставрацію авто, пішли на закупівлю військового обладунку. Записавшись добровольцем в Національну гвардію, Євген служив штурмовиком батальйону "Донбас" в розвідувальній групі (під позивним Ред).

29 серпня 2014 року загинув при виході з оточення поблизу Іловайська - в пожежну машину, на якій виїжджали з оточення, влучив снаряд з ворожого танку. Рідні впізнали тіло лише за татуюванням. 21 вересня похований на кладовищі "Бортничі".

Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р. "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Версія для друку

Написати родині Додати інформацію
Показати: