Білінський Зорян Михайлович

Дата народження: 21.06.1985
Дата загибелі: 29.08.2014
Звання: Молодший сержант міліції
Підрозділ: 1-й резервний батальйон Північного оперативно-територіального об’єднання НГУ
Місце проживання: Долина, Івано-Франківська область, Україна
Місце загибелі: Іловайськ, Донецька область, Україна
Сім'я: Батьки, дружина, донька (2012 р.н.)

Народився 21 червня 1985 року в селі Новичці Долинського району. У 2002 році закінчив Долинську гімназію-інтернат. Після закінчення гімназії здобував фах юриста - спочатку у вузі в Івано-Франківську, а потім у Києві. Утім, працювати за отриманою спеціальністю якось не склалося. Щоб утримувати сім'ю, доводилося навіть виїжджати на заробітки за кордон. Тож коли навесні 2014 року стало відомо про набір до міліцейського спецбатальйону "Івано-Франківськ", Зорян без довгих роздумів вирішив йти на службу.

У 2012 році Зорян одружився. Разом з батьком вони збудували новий будинок, в якому планували жити однїєю дружньою родиною, але все склалося не так, як хотілося.

На початку серпня батальйон "Івано-Франківськ" відправили на схід для участі в антитерористичній операції. Спочатку базувалися в районі Маріуполя, але згодом їх перекинули під Іловайськ, де вони потрапили в оточення. Під час виходу через так званий "зелений коридор" Зорян загинув.

Герої АТО: Свідомий вибір Зоряна Білінського

Указом Президента України № 747/2014 від 29 вересня 2014 р. "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України" нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Версія для друку

Показати: